Almanya'da ölümcül bıçaklama: Fail beş yıl hapis cezasına çarptırıldı

caret-down caret-up caret-left caret-right
Dilan
Doğum: 1992
bıçaklanarak öldürüldü: 30 Mart 2022
İkametgah: Weyhe (Aşağı Saksonya)
Köken: Suriye / muhtemelen Kürtler
Çocuklar: 2 kız
Fail: kocası Mohammad Sharif E. (48 yaşında)
Mohammad ve eşi Suriye'den İran üzerinden Almanya'ya gelirler. Çift ayrılmış. Eşi 21 yaşındaki kızları Havin ile birlikte yaşıyor. Bu isim kulağa Kürtçe geliyor. İran'da yaşayan bir kızları daha var - muhtemelen orada evli olduğu için.

30 Mart 2022'de eski eş, Aşağı Saksonya'nın Weyhe-Leeste kentindeki aile apartmanının kapısına gelir. Onun için üzülen kadın onu içeri alır. Kadının gerçek adı bilinmiyor.

Mohammad karısını kızlarının önünde mutfak bıçağıyla bıçaklar. Kızı acil servisi arar ve acil servis kadının öldüğünü tespit eder. Adam suç mahallinde tutuklanır.

Eylül ayında Verden Bölge Mahkemesinde duruşma başlar. Kızı aile içi şiddet, saldırı ve ölüm tehditleri bildirir. Failin daha önce ihlal ettiği bir şiddetten korunma emri vardır. Aralık ayında fail "küçük bir olayda" adam öldürmekten 5 yıl hapis cezasına çarptırılır.

What is an honour killing?

An honour killing is a murder in the name of honour. If a brother murders his sister to restore family honour, it is an honour killing. According to activists, the most common reasons for honour killings are as the victim:

Questions about honour killings

  • refuses to cooperate in an arranged marriage.

  • wants to end the relationship.

  • was the victim of rape or sexual assault.

  • was accused of having a sexual relationship outside of marriage.

Human rights activists believe that 100,000 honour killings are carried out every year, most of which are not reported to the authorities and some are even deliberately covered up by the authorities themselves, for example because the perpetrators are good friends with local policemen, officials or politicians. Violence against girls and women remains a serious problem in Pakistan, India, Afghanistan, Iraq, Syria, Iran, Serbia and Turkey.

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.