Baba, Almanya'da oğluyla birlikte kızının cinayetini planladı

Evin
Doğum: 2006
Duruşma: Ocak 2023
İkametgah: Augsburg
Köken: Yezidi / muhtemelen Irak
Çocuklar: yok
Fail: babası (suç işlendiği sırada 44 yaşında)
Hayır, bu bir namus cinayeti değil. Ancak hikaye namus cinayetleri ve paralel toplum konularını iyi bir şekilde ortaya koyuyor ve anlatılmaya değer.

16 yaşındaki Yezidi bir kız Müslüman bir Türk'e aşık olmuştur. Ailesi onu öldürmeye karar verir. Baba 44, oğul 23 yaşındadır; olaya intihar süsü vermek isterler. Kız bir intihar mektubu yazmaya zorlanır.

Kız çocuk esirgeme kurumundan koruma talep eder ve gözetim altına alınır. Ona yönelik şiddet 12 yaşındayken, yani ergenliğe girdiğinde başlamıştır.

Mayıs 2022'de baba Gençlik Hizmetleri Bürosu'na görüşmeye çağrılır. Orada şöyle der: "Onun kafasını keseceğim. Eğer ben yapamazsam, bunu benim yerime yapacak 500 Ezidi daha var." Not: Kafa kesmek Yezidilikten çok "Şeriat "a uygun. Ailenin kökeni bilinmiyor; Yezidiler genellikle Irak, Suriye veya Türkiye'den geliyor.

Ocak 2023'te Augsburg Bölge Mahkemesi'nde tehdit ve çok sayıda fiziksel ve zihinsel saldırı davası başlıyor.

Bir liste yapalım: Kendi kızını öldürmek, aile içi şiddet, kafa kesmek, aile içi plan yapmak, kızın ya da kadının haklarına saygı göstermemek, Alman yasalarını hiçe saymak ve kızını öldürerek iyi bir şey yaptığını, yani aile onurunu geri getirdiğini düşünmek - bunlar namus cinayetinin tipik özellikleri.

What is an honour killing?

An honour killing is a murder in the name of honour. If a brother murders his sister to restore family honour, it is an honour killing. According to activists, the most common reasons for honour killings are as the victim:

Questions about honour killings

  • refuses to cooperate in an arranged marriage.

  • wants to end the relationship.

  • was the victim of rape or sexual assault.

  • was accused of having a sexual relationship outside of marriage.

Human rights activists believe that 100,000 honour killings are carried out every year, most of which are not reported to the authorities and some are even deliberately covered up by the authorities themselves, for example because the perpetrators are good friends with local policemen, officials or politicians. Violence against girls and women remains a serious problem in Pakistan, India, Afghanistan, Iraq, Syria, Iran, Serbia and Turkey.

Posted in Araştırma, Cinayete teşebbüs.