Elchin Agaev Kalletal'de (NRW) karısının sevgilisini baltayla öldürdü

Andrei F.
Doğum: 1983
Bir baltayla öldürüldü: 18 Haziran 2022
İkametgah: Kalletal (NRW)
Köken: Kurban: Kazakistan; Fail: Azerbaycan
Çocuklar: 2 oğul
Fail: Elchin Agaev (suç işlendiğinde 36 yaşında)
Olga suç tarihinde 25 yaşındadır ve 2 oğlu (2 ve 5 yaşlarında) vardır. 2021 yılının sonlarından beri, kendisinden 11 yaş büyük olan ve çocukların babası olmayan Azerbaycanlı Elchin ile birliktedir. Bununla birlikte, Kazakistanlı Andrej (39 yaşında) ile bir ilişkisi var gibi görünüyor. Andrej komşu köyde yaşıyor ve iki oğlu var.

Muhtemelen Olga ve Elchin de boşanmışlardır ve Andrej yeni erkek arkadaşıdır, konu belirsizdir.

Elchin 18 Haziran 2022 sabahı erken saatlerde yatak odasına girer ve rakibini bir baltayla öldürür. Daha sonra Olga'yı ve çocukları kurbanın arabasına bindirerek kaçırır. Ancak Rinteln'de (Aşağı Saksonya) bir polis kontrolünde yakalanır, arabanın kapısını açar ve kaçar. Olga polis memurlarını cinayet hakkında bilgilendirir ve onları dairesindeki cesede götürür.

Daha sonra failin Azerbaycan'da cinayet suçundan gözaltında olduğu söylenmiştir.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.