Afganistan'da iki kız çocuğu TikTok'taki viral video yüzünden babaları tarafından vurularak öldürüldü

caret-down caret-up caret-left caret-right
2 kız
doğdu: -
vurularak öldürüldü: -
İkametgahı: Afganistan
Köken: -
Çocuklar: yok
Fail: babaları
İki kız Afganistan'da bir aksesuar mağazasından bir şey satın almak isterler ama paraları yoktur. Mağaza sahibi, belirli hizmetler karşılığında onlara istediklerini vermek ister. Onun bu hareketi mağazanın güvenlik kamerası tarafından kaydedilir.

Kızları istismar ettiği video TikTok'a yüklendi ve birçok kişi tarafından izlendi. Video, daha sonra kızlarını vuran kızların babası tarafından da görüldü.

Mağaza sahibinin öfkeli insanlar tarafından kafasının kesildiği bildirildi. Daha fazlası bilinmiyor. Bu davayla ilgili ipuçlarını memnuniyetle karşılıyoruz!

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.