Almanya'da benzin istasyonunda namus tartışması bıçaklama olayına yol açtı

Yunus (ve babası)
Doğum: yaklaşık 2000 (ve yaklaşık 1966)
Cinayete teşebbüs: 21 Şubat 2021
İkametgah: Kempten / Allgäu
Köken: fail: Kosova
Çocuklar: muhtemelen yok
Failler: Kız arkadaşının ailesinden 3 erkek
Dava, Kosovalı olmayan, belki de Türk olan bir erkek arkadaşı olduğu anlaşılan 20 yaşındaki Kosovalı bir kadınla başlıyor. Genç kadının babası onu Kosova'da evlenmeye zorlamakla tehdit ediyor. Bundan korkan genç kadın erkek arkadaşının ailesinin yanında kalır.

Tüm bunlar, 55 yaşındaki baba, erkek kardeşi ve kayınbiraderinin intikam yemini etmesi için yeterli bir sebeptir. Genç kadının arkadaşı ve babasıyla karşılaşırlar ve bıçak ve coplarla peşlerine düşerler. Ağır yaralanan kurbanlar güvenli bir yere ulaşmayı başarır. Failler kaçar, ana fail daha sonra evinde tutuklanır, aynı gün başka bir fail daha tutuklanır. Üçüncü fail ertesi gün teslim olur.

Genç kadının babası, aile onurunu yeniden tesis etmek istediğini belirtir.

Ekim 2021'de 3 Kosovalının yargılanmasına Kempten'deki bölge mahkemesinde başlandı. Suçlama cinayete teşebbüs ve üçüncü failin durumunda ağır bedensel zarar vermeye teşebbüs ve zorlama.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Posted in Araştırma.