Afgan adam Almanya'daki mülteci yurdunda karısını 28 bıçak darbesiyle öldürdü

caret-down caret-up caret-left caret-right
Rana
Doğum: 1998
bıçaklanarak öldürüldü: 5 Eylül 2021
Konum: Ahrensburg (Hamburg yakınlarında)
Köken: Afganistan
Çocuklar: belirsiz
Fail: kocası (suç işlendiği sırada 38 yaşında)
7 Eylül 2021'de 38 yaşındaki bir Afgan, Hof (Bavyera) yakınlarındaki rutin bir kontrol noktasında göze çarpıyor. Milano/İtalya'ya giden bir otobüse binmek istiyor. Karısının intihar ettiğini söylüyor.

23 yaşındaki ölü Afgan kadın Schleswig-Holstein'daki Ahrensburg'da bir mülteci barınağında bulundu. Kadının 28 bıçak yarası vardı, kan kaybından ölmüştü ve üzeri bir halıyla örtülmüştü. Kadının gerçek adı ve çocuğu olup olmadığı bilinmiyor.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.