Almanya'daki ölümcül bıçaklı saldırıya ilişkin şüpheli sessizliğini koruyor

caret-down caret-up caret-left caret-right
Lali
bıçaklanarak öldürüldü: 18 Kasım 2022
Suç mahalli: Speyer (Rhineland-Palatinate)
Köken: Romanya, muhtemelen Roma
Çocuklar: belirsiz
Fail: erkek arkadaşı (suç işlendiği sırada 22 yaşında)
Olayla ilgili bir ayrıntı: Fail, 18 Kasım 2022'de işlediği suç sırasında neredeyse kurbanın kafasını kesiyordu.

Daha önce Lali ve erkek arkadaşı Noel pazarında çalışmak üzere Romanya'dan Speyer'e gelmişlerdi. Bir tatil evinde kalıyorlardı. Fail orada kurbanı bıçakladı. Lali kan kaybından öldü. Fail olay yerinde tutuklandı.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.