Almanya'da bir adam eski eşini oğlunun gözleri önünde öldürdü

caret-down caret-up caret-left caret-right
Mavi
Doğum: 1985
vurularak öldürüldü: 31 Ekim 2022
İkametgah: Heide (Schleswig-Holstein)
Köken: Azerbaycan
Çocuklar: en az 1 erkek çocuk (suçun işlendiği tarihte 13 yaşında)
Fail: eski kocası (54 yaşında)
Mavi ve kocası Azerbaycanlıdır, Chemnitz'de yaşamaktadır ve bir oğulları vardır. Mavi boşanır ve oğluyla birlikte Eylül 2022'de Schleswig-Holstein'daki Heide'ye taşınır.

31 Ekim'de küçük oğluyla birlikte sokakta yürümektedir. Yanında bir araba durur. Yolcu arabadan iner ve oğlunun gözü önünde kadını başından vurur. Daha sonra kendisinin karakola götürülmesine izin verir. Orada kendisi ve şoför (33 yaşında) tutuklanır.

Mavi hastanede ölür. Oğlu şok geçirir ve hastaneye, daha sonra da gençlik dairesine götürülür.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.