Kadın, kendisini takip eden eski kocası tarafından bıçaklanarak öldürüldü

caret-down caret-up caret-left caret-right
Milena G.
Doğum: 1994
bıçaklanarak öldürüldü: 29/30 Ekim 2022
İkamet yeri: Stadtallendorf (Marburg yakınlarında)
Köken: Fail: Azerbaycan
Çocuklar: 1 erkek çocuk (suç sırasında 2 yaşında)
Fail: Catalin Romolus B. (suç işlendiğinde 33 yaşında)
Milena hukuk okumakta ve bir vergi dairesinde çalışmaktadır. Türkiye'de bir tatil sırasında Givami ile tanışır. Evlenirler ve bir oğulları olur. Ocak 2022'de boşanır. Givami onu takip etmeye başlar. Bazı olaylar kaydedilir. Polis bir tehdit değerlendirmesi yapar ve bir dava hazırlanır.

29 Ekim 2022'de Milena boşandığı kocasıyla bir gece kulübünde karşılaşır. Adam onunla konuşmak ister, kadın reddeder, adam diskodan ayrılır ve Milena'yı ön kapıda bekler. Saat 3 civarında taksiyle eve gelir. Adam onu 41 bıçak darbesiyle öldürür. Sonra da polisi arar. Oğlu büyükannesine gider.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.