Berlin-Reinickendorf'ta el bombalı saldırı

Malina, erkek arkadaşı, bir arkadaş
Doğum: 1981, 1962, 1975
Cinayet girişimi: 24 Mart 2023
İkametgah: Berlin
Köken: Kurban: Sırbistan, Bosna; Fail: Sırbistan
Çocuklar: belirsiz
Fail: Malina'nın eski erkek arkadaşı (suçun işlendiği tarihte 61 yaşında)
24 Mart 2023'te Malina, erkek arkadaşı ve başka bir tanıdıkları Berlin-Reinickendorf'ta bir apartmandan çıkarlar. Malina'nın Sırp eski erkek arkadaşı onları beklemektedir ve Bosna savaşından kalma ordu malzemelerinden bir el bombası patlatır. Ardından bıçakla eski kız arkadaşının ve onun yeni ortağının peşine düşer. Yeni arkadaş Boşnak'tır, bu da muhtemelen bir namus cinayeti hissi uyandırmaktadır.

Fail, polisin onu tutukladığı bir araziye kaçar. Kurbanlar hastaneye götürülür. Erkek kurbanın hayatı 2 gün sonra hala tehlikededir.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Cinayete teşebbüs.