Almanya'nın Sembach kentinde 48 yaşındaki bir kadının vurularak öldürülmesinin ardından polis şüpheliyi tutukladı

Raka
Doğum: 1975
vurularak öldürüldü: 23 Şubat 2023
İkametgah: Sembach (Kaiserslautern yakınlarında)
Kaynağı: belirsiz
Çocuklar: 1 erkek çocuk (suç sırasında 12 yaşında)
Fail: kocası (suç işlendiği sırada 57 yaşında)
23 Şubat 2023'te Kaiserslautern'in kuzeyindeki Sembach'ta bir kadın cesedi bulunur. Kocası bir evde tutuklanır. Şiddetten Koruma Yasasına göre zaten bir mahkeme kararı vardı. Fail karısından ayrı yaşıyordu. Kadın onu terk etmişti, görünüşe göre onu tehdit etmişti.

Cinayet silahı bir Mercedes'te bulundu. Araba daha önce kadının arabasına çarpmıştı. Şu ana kadar daha fazla şey bilinmiyor, olaya karışanların isimleri ve kökenleri bile.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.