Crimmitschau'da bir adam eski karısını ortak çocuklarının önünde öldürdü

caret-down caret-up caret-left caret-right
Yama
Doğum: 1990
bıçaklanarak öldürüldü: 11 Şubat 2023
İkametgah: Crimmitschau (Saksonya)
Köken: Afganistan
Çocuk sayısı: 5
Fail: eski kocası (suç işlendiğinde 36 yaşında)
33 yaşındaki Yama'nın 5 çocuğu var ve 2022 baharından beri Crimmitschau'da (Saksonya, Zwickau'nun kuzeyi) bir sosyal kurumda yaşıyor. Babası orada yaşamıyor ama ziyarete geliyor.

Bu nedenle, 11 Şubat 2023'te, bir kadın asi olduğunda ve kocasının veya ailesinin kurallarına uymadığında ne olacağını göstermek için onu çocukların önünde bıçaklayarak öldürür.

Suçtan kısa bir süre sonra fail komşu köyde tutuklanır. Olaya karışanların isimleri bilinmiyor.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.