Delmenhorst'ta araba kullanan kadını başından vuran adam namus cinayetine teşebbüs etmiş olabilir

Lorin
Doğum: 1988
Suikast girişimi: 10 Şubat 2023
İkametgah: Delmenhorst (Aşağı Saksonya)
Köken: Suriye / Kürtler, muhtemelen Yezidiler
Çocuklar: 3 (suç işlendiği sırada 8, 10, 12 yaşlarında)
Fail: belirsiz
Suriye-Kürt kökenli bir çiftin üç çocuğu vardır ve ayrılmışlardır. Lorin, 10 Şubat 2023'te çocuklarını babalarının evine götürür. Bisikletli bir adam Lorin'i pencereden kafasından vurur. BMW bir direğe çarparak durur. Çocuklar "zarar görmeden" kalır.

Lorin hastaneye kaldırılır, acil ameliyata alınır ve hayatta kalır. Çocuklar travma geçirir ve Gençlik Hizmetleri Bürosu tarafından bakıma alınır. Fail bisikletle kaçar. Daha sonra eski koca tutuklanır ancak serbest bırakılır. Gerçek isimler bilinmemektedir.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Cinayete teşebbüs.