Rendsburg'da 2 çocuk annesi kadın eski kocası tarafından bıçaklanarak öldürüldü

caret-down caret-up caret-left caret-right
Thurayya A.
Doğum: 1981
bıçaklanarak öldürüldü: 1 Şubat 2023
İkamet yeri: Rendsburg (Kiel yakınlarında)
Köken: muhtemelen Suriye'den Filistinli
Çocuklar: 2 oğul (suç sırasında 10 ve 12 yaşlarında)
Fail: eski kocası Adnan A. (60 yaşında)
1 Şubat 2023'te Thurayya çocuklarını Rendsburg-Mastbrook'taki okula getirir, eve gelmez ve kaybolur. 11 Şubat'ta bir çiftçi cesedini Rendsburg'a yaklaşık 30 km uzaklıktaki Börn ve Klein Bennebek arasındaki tarlada bulur.

İlk başta fail olarak bir "aile üyesinin" tutuklandığı söylenir. Bu kişi kadının eski kocası. Başka aile bağlantıları olup olmadığı bilinmiyor. Ancak Thurayya'nın sosyal medyada ayrılık, iftira, baskı ve nefret hakkında yazdığı biliniyor. Yaklaşık 2 yıl önce Thurayya kocasından boşanmıştı. Suçun ardından çocuklar Gençlik Dairesi'nin bakımı altına girdi.

Thurayya'nın Suriye'de büyüdüğü söyleniyor. Eski kocası Filistinli. Bir araba galerisinde çalıştığı, şiddet yanlısı ve saldırgan olduğu söyleniyor.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.