Berlin'in Neukölln semtinde bir kadın yüzünden bıçaklandı

Fatima
Doğum: 1997
Cinayet girişimi: 28 Ocak 2023
İkametgah: Berlin
Köken: Kurban: Tunus
Çocuklar: belirsiz
Fail: belirsiz
Bu hikayenin namusa dayalı şiddetle ilgili olup olmadığı spekülatiftir. Berlin'in Neukölln semtinde başlıyor. Orada, 28 Ocak 2023'te, Tunuslu bir kadın evinin önünde 12 kez bıçaklanır. Fail kaçar. Kurban hastaneye kaldırılır, acil ameliyata alınır ve hayatta kalır.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Cinayete teşebbüs.