Hamburg'da bir adam eski kız arkadaşını bebek oğlunun önünde bıçakladı

caret-down caret-up caret-left caret-right
Susanna
Doğum: 1988
Suikast girişimi: 29 Ocak 2023
İkametgah: Hamburg
Köken: Fail: Gana
Çocuklar: 1 erkek çocuk (suç sırasında 6 yaşında)
Fail: eski erkek arkadaşı (43 yaşında)
Susanna ve Gana'dan bir adamın 6 yaşında bir oğulları vardır ve ayrı yaşamaktadırlar. Çocuk ikamet durumlarını etkileyebilir.

29 Ocak 2023'te Ganalı adam eski kız arkadaşını Hamburg-Barmbek'te sokak ortasında küçük oğullarının gözleri önünde bıçaklar. Yeni erkek arkadaşına da (27 yaşında) saldırır, ancak o zarar görmez. Susanna ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılır, acil bir ameliyat geçirir ve hayatta kalır. Saldırgan kaçar. Görünüşe göre kadına daha önce de saldırılar olmuştur. Olaya karışanların isimleri ve kadının kökeni bilinmiyor.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Cinayete teşebbüs.