Hindistan'da yeni evli adam gelinin ailesi tarafından K'giri'de öldürüldü

C. Jagan
Doğum: 1997
Öldürüldü: 21 Mart 2023
Suç mahalli: K'giri, Andhra Pradesh, Hindistan
Menşei: Hindistan
Çocuklar: yok
Fail: kayınpederi Shankar (43), G. Nagaraj (21), M. Murali (20)
Jagan, Hindistan'ın Kittampatti köyünden 26 yaşında bir inşaat işçisi. Fayans tamircisi olarak çalışmaktadır. Jagan yakınlardaki bir köyden S. Saranya'ya (21) aşık olmuştur. Saranya'nın ailesi aşklarına karşı çıkar ve Saranya'yı kendi seçtikleri bir erkekle evlenmeye zorlamaya karar verirler.

Şubat 2023'te Saranya evinden kaçtı, ailesiyle bağlarını kopardı ve Jagan ile evlendi. Her ikisi de aynı Vanniyar topluluğuna mensup olmalarına rağmen, Jagan ekonomik olarak karısından daha fakirdi.

Jagan'ın kayınvalidesi bu gelişmelere çok kızdı ve onu öldürmek için bir plan yaptı. Jagan'ın her gün motosikletiyle belirli bir güzergâh üzerinden işe gittiğini biliyorlardı. 21 Mart Salı günü saat 14:00 sularında Jagan motosikletinden itildi ve oraklı üç adam tarafından şok geçiren pek çok tanığın gözleri önünde katledildi. Saldırganlardan biri kayınpederi Shankar (43) idi.

Jagan'ın bacaklarının bir saldırgan tarafından tutulduğunu ve diğerlerinin onu oraklarla defalarca dövdüğünü ve bunun sonucunda Jagan'ın öldüğünü gösteren tüyler ürpertici video görüntüleri mevcuttur. Üçlü daha sonra motosikletleriyle kaçar.

Üçlü daha sonra yerel yetkililere teslim olur. Shankar'a yardım eden iki kişi G. Nagaraj (21) ve M. Murali (20) idi.

Jagan'ın öfkeli akrabaları Shankar'ın evini yağmaladı.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.