Essen'de bir adam kayınvalidesini evinin önünde bıçaklayarak öldürdü

Dilek
Doğum: 1973
bıçaklanarak öldürüldü: 25 Ocak 2023
İkametgah: Essen
Köken: Türkiye
Çocuklar: en az 1 yetişkin kız çocuğu
Fail: damadı (suç işlendiği sırada 34 yaşında)
Bir Türk, karısının boşanmasını kabullenemez ve 25 Ocak 2023'te Essen'deki evinin önünde annesine saldırır. Kadın sabah evden çıktığında, adam onu bıçaklar. Kadın hastaneye kaldırılır ve ölür. Fail olay yerinde tutuklanır; bıçağa el konulur. Olaya karışmamış bir tanık da olayda yaralanır.

Fail Essen'de yaşamamaktadır ve kurbanın kızından iki küçük çocuğu vardır.

İlk başta, failin Alman olduğu defalarca bildirildi. Ancak kendini sadece Alman olarak tanımlayan birinin eşiyle yaşadığı bir anlaşmazlık nedeniyle kayınvalidesini sokak ortasında bıçaklaması pek olası değil. Bu nedenle failin çifte vatandaşlığa sahip olması mümkündür. Olaya karışanların isimleri bilinmiyor.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.