Hamburg'da bir kadına saldıran 29 yaşındaki genç tutuklandı

Sayra
Doğum: 2002
bıçaklanma: 23 haziran 2022
İkametgah: Hamburg
Köken: Afganistan
Çocuklar: muhtemelen yok
Fail: bir Afgan (suç işlendiği sırada 29 yaşında)
Sayra 23 Haziran 2022'de sabahın erken saatlerinde Hamburg-Billstedt'te otobüse binmek ister. Saldırgan kafasına bir bıçak saplar. Sarya ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılır ve hayatta kalır. Büyük bir insan avının ardından bir Afgan tutuklanır. Raporlarda "ilişki suçu" kelimesi geçiyor. Olaya karışanların isimleri bilinmiyor.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Posted in Araştırma, Cinayete teşebbüs.