Stuttgart'ta otoparkta ölü kadın: Şüpheli fail Türkiye'ye kaçtı

caret-down caret-up caret-left caret-right
Rumeysa G.
Doğum: 1990
atış: 11 Temmuz 2022
İkamet: Stuttgart
Kaynak ülke: Türkiye
Çocuklar: 2 kız çocuğu (suç sırasında 2 ve 8 yaşlarında)
Fail: Kocası İsmail G. (36 yaşında)
Basın daha sonra bu evliliğin bir kabus olduğunu yazar. Bu nedenle Rumeysa kocasından boşanır ve çocuklarıyla birlikte Stuttgart'tan Hollanda'ya, muhtemelen ailesinin yanına taşınmak ister. Son konuşma sırasında İsmail onu vurur.

Bir arkadaşını arar ve suçu ihbar eder. Ceset Stuttgart-Bad Cannstatt'ta bir otoparkta bulunur. Arabada asılı bir dua zinciri vardır. Suç sırasında iki kız çocuğu failin ailesiyle birlikteydi.

Fail 1800 Euro karşılığında taksiyle Bosna'ya, oradan da Türkiye'ye kaçar. Uluslararası bir tutuklama emrine dayanılarak aranmaktadır.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.