Hanau'da baba karısından intikam almak için çocuklarını öldürdü

2 çocuk
Doğum: 2015 ve 2011
öldürülme tari̇hi̇: 11 mayis 2022
İkametgah: Hanau
Menşei: Hindistan
Çocuklar: kendileri de çocuktu
Fail: babaları
Hintli bir kadın 2021 yılının sonundan bu yana 2 çocuğuyla birlikte Hanau'da bir apartmanda yaşıyor. Baba şiddet uyguluyor, çocukları sadece çocuk esirgeme kurumunun huzurunda görmesine izin veriliyor.

11 Mayıs 2022'de eve zorla girer. Eski karısının saat 6'da bir manavda işe gitmesi gerektiğini, ancak çocukların daha sonra okula gideceğini biliyor. Yedi yaşındaki kız çocuğunun boğazını keser ve 11 yaşındaki erkek çocuğunu balkondan aşağı atar. Sonra kaçar, polis onu diğer Avrupa ülkelerinde de arar.

Oğul kaldırımda ölür, anne bayılır ve bir psikiyatri kliniğine gönderilir. Bu eylemi anne için bir ceza olarak görmek mümkündür."

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.