Wuppertal'de bir adam kadını bıçakladı

Ayse
Doğum: 1991
Bıçaklanma: 10 Mayıs 2022
İkametgah: Wuppertal
Köken: belirsiz
Çocuklar: 2 (suç işlendiği sırada 2 ve 6 yaşlarında)
Fail: kocası (34 yaşında)
Çocuklar yanında uyurken, bir baba 10 Mayıs 2022 tarihinde gece geç saatlerde anneyi bıçakladı. Kurban acil durum numarasını aramayı başarır.

Polis kadını ağır yaralı bulur, acil ameliyata alınır, ertesi gün hala hayati tehlikesi vardır. Adam Wuppertal'deki evin yakınlarında tutuklanır. Çocuklar akrabalarının yanına gider. Olaya karışanların isimleri bilinmiyor.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Posted in Araştırma, Cinayete teşebbüs.