Altı çocuk annesi kadın Berlin'de sokak ortasında kocası tarafından bıçaklanarak öldürüldü

Leila
Doğum: 1991
bıçaklanarak öldürüldü: 29 Nisan 2022
İkametgah: Berlin
Köken: Afganistan
Çocuklar: 6
Fail: kocası (42 yıl)
29 Nisan 2022 tarihinde Berlin-Pankow'da 31 yaşındaki bir kadın, kendisinden 11 yaş büyük kocası tarafından sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü. İkilinin 6 çocuğu vardı. Anne olay yerinde hayatını kaybetti. Fail bisikletle kaçar, daha sonra polise teslim olur ya da ailenin kaldığı mülteci barınağındaki 2 bekçi tarafından polise götürülür.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.