Hollanda'nın Apeldoorn kentinde namus cinayeti: Kadın, eski eşi tarafından küçük kızının gözleri önünde sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü

Genç anne
Yaş: 28
Bıçaklanarak öldürüldü: 5 Eylül 2023
İkamet yeri: Apeldoorn, Hollanda
Menşei: Türkiye
Çocuklar: birkaç
Fail: eski partneri
5 Eylül 2023 tarihinde Apeldoorn'daki Casper Fagalstraat'ta güpegündüz meydana gelen bıçaklama olayında 28 yaşındaki bir kadın öldürülmüştür. Olay kadının 3 yaşındaki kızının yanında gerçekleşmiştir. Polis şüpheliyi aynı sokakta tutukladı; yerel sakinlere göre şüpheli Türk eski ortak.

Adı açıklanmayan kadının birkaç çocuğu vardı ve yakındaki bir dairede yaşıyordu. Görgü tanıklarına göre, adamın korkunç eylemini filme aldığı iddia ediliyor.

23 Ekim'de polis Almanya'dan 35 ve 26 yaşlarında iki erkeği tutukladı. Yeni şüphelilerin olayla ne ilgisi olduğu hala belirsizliğini koruyor. Polis, şüphelilerin tek başlarına hareket etmediklerini ve "aile ortamında hedeflenmiş bir eylemden" söz ettiklerini belirtiyor.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.