Hollanda'nın Uden kentinde namus cinayeti girişimi veya ilişki çatışması: Baba (59) kızını (38) sokak ortasında bıçakladı

Ana
Yaş: 38
Cinayet girişimi: 11 Haziran 2024
İkamet: Uden, Hollanda
Menşei: belirsiz
Çocuklar: -
Fail: baba
Belki de bu eylem bir namus cinayeti değildir ve belki de bu vaka bu arşive ait değildir. Başlangıçta, "sadece" bir cinayete teşebbüs: 11 Haziran 2024 Salı günü öğleden sonra, 38 yaşındaki Ana, memleketi Uden'de 59 yaşındaki bir adam tarafından sokak ortasında bıçaklandı. Sokağın karşısında, muhtemelen aile üyeleri tarafından adama bağırılıyordu. Görüntülerde adamın bıçaklandıktan sonra kadını tekmelemeye devam ettiği görülüyor. Bir görgü tanığına göre fail, kadının kendi kızı olduğunu söyledi. Ana ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Fail elinde bıçakla sakin bir şekilde birkaç dakika sonra gelen ve kendisini tutuklayan polisi bekledi. Polis, ilişkisel alanda bir çatışma olduğunu varsayar.

Ana kadının gerçek adı değil. Herhangi bir ipucu için çok minnettar oluruz!

Sebebin namusla ilgili olmadığı ortaya çıkarsa, elbette vakayı arşivlerden tekrar kaldıracağız.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Cinayete teşebbüs.