Mülheim an der Ruhr'da namus cinayeti: 31 yaşındaki kadın eski kocası tarafından bıçaklanarak öldürüldü

caret-down caret-up caret-left caret-right
Ela
Doğum: 1991
bıçaklanarak öldürüldü: 14 Haziran 2022
İkamet: Mülheim an der Ruhr (NRW)
Köken: Sırbistan
Çocuklar: 3 (suç işlendiği sırada 3, 7, 9 yaşlarında)
Fail: kocası (34 yıl)
14 Haziran 2022'de Mülheim'ın Styrum mahallesinde bir adam, 3 çocuğunun birlikte oynadığı bir oyun parkının yanında karısını bıçaklayarak öldürür. Kadın hastaneye kaldırılır, ancak ertesi sabah hayatını kaybeder. Adam olay yerinde tutuklandı, bıçağa el konuldu. Not: Çocuklar suçun görgü tanıklarıydı. Muhtemelen bu onlara "Kurallara uymazsanız başınıza bunlar gelir" mesajıdır.

Aile şu ana kadar fark edilmedi, ancak babanın Almanya'da oturma izni olmadığı ve izin verilen ziyaret süresini de aileyle geçirmediği için anne velayet başvurusunda bulundu. Olaya karışanların gerçek isimleri bilinmiyor.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.