Reuver'li kayıp Sawsan Mhamdi Almanya'da ölü bulundu: Kocası tutuklandı

caret-down caret-up caret-left caret-right
Sawsan Mhamdi
Doğum: 1987
öldürüldü: 15 Haziran 2022
İkamet: Reuver, Limburg, Hollanda
Köken: Suriye
Çocuk sayısı: 2
Şüpheli: Kocası (suç tarihinde 43 yaşında)
35 yaşındaki Sawsan Mhamdi, 15 Haziran 2022 tarihinde Reuver'deki Frans Halsstraat'ta bulunan evinden yaya olarak ayrıldı. O zamandan beri kendisinden haber alınamamıştır. 19 Haziran'da polise kayıp olduğu bildirildi.

Hollanda polisi 19 Ekim Çarşamba günü Alman polisinden 15 Haziran'da Mainz-Bingen belediyesindeki bir üst geçidin yakınında ağır yanmış bir kadın cesedi bulunduğuna dair bir ihbar alır. Adli teknik incelemeler sonucunda cesedin Reuver'li kayıp Sawsan Mhamdi'ye ait olduğu tespit edilir.

Mhamdi'nin 43 yaşındaki kocası daha sonra tutuklandı. Polis, kocanın kayıp/cinayet olayına karıştığından şüpheleniyor ve Reuver'deki evde iz sürme çalışması başlatıyor.

Çiftin iki çocuğuna belediye tarafından bakılıyor.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.