25 yaşındaki kız evinde bıçaklanarak öldürüldü. Kocası ömür boyu hapis cezası aldı.

caret-down caret-up caret-left caret-right
Kidane
Doğum: 1997
Bıçaklanarak öldürüldü: 25 Temmuz 2022
İkametgah: Titisee-Neustadt (Kara Orman)
Köken: Eritre
Çocuklar: belirsiz
Fail: kocası (suç işlendiği sırada 31 yaşında)
Bu vaka hakkında çok az şey biliniyor. Eritreli bir çift Baden-Württemberg'deki Titisee-Neustadt'ta yaşıyor. Kadın boşanmak istiyor (ya da boşanmış), koca bunu kabul etmek istemiyor. 25 Temmuz 2022'de paylaştıkları dairede 4 bıçak darbesiyle kadını öldürür. Ertesi gün Neustadt'taki bir klinikte polis tarafından tutuklanır.

Aralık ayında fail, Freiburg Bölge Mahkemesi tarafından cinayet suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırılır. İsimler bilinmiyor, bir noktada failin Gambiyalı olduğu söyleniyor. Kadının Eritreli olmayıp sadece Afrikalı bir babaya sahip olması da mümkündür. Çocuklar hakkında da bilgi yok.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.