Almanya'da eski erkek arkadaşı tarafından çekiçle öldürülen kadın

caret-down caret-up caret-left caret-right
Lydia
Doğum: 1992
Bir çekiçle öldürüldü: 9 Temmuz 2022
İkametgah: Gangkofen (Münih yakınlarında)
Köken: Kurban: Almanya; Fail: Bosna
Çocuklar: ortak yok
Fail: eski erkek arkadaşı Samer M. (suçun işlendiği tarihte 50 yaşında)
Lydia'nın mesleği bir yandan kuaförlük, diğer yandan ressamlık/sanatçılıktır. Samer Bosna ordusunda keskin nişancıydı ve BMW için çalışıyor. 2011'den beri birlikte yaşıyorlar. Yvonne Haziran 2022'nin sonunda boşanır.

9 Temmuz 2022'de fail, uyuyan eski kız arkadaşını bir eliyle boğar ve diğer eliyle çekiçle vurur. Daha sonra polise teslim olur.

Dava Aralık 2022'de Landshut Bölge Mahkemesi'nde başlar.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.