Hannover'de 62 yaşındaki adam karısını öldürdü

Gülüsan T.
Doğum: 1965
bıçaklanarak öldürüldü: 8 Haziran 2022
İkametgah: Hanover
Köken: belirsiz
Çocuklar: yaygın olanlar yok
Fail: kocası Osman T. (suç tarihinde 62 yaşında)
Cinayetten sonra Osman karısından para, altın ve mücevher çalarak çocuklarına gönderir. Eğer öyleyse, açgözlülük bir neden olabilir. Gülüsan'ın Türkiye'den geldiği ve Osman'la evlendiği söyleniyor. Oturma iznini aldıktan hemen sonra, iddiaya göre ondan boşanmak istemiş. Osman da muhtemelen bunu aldatma olarak görüyor. Ya da bu uydurma bir sebep. Belki de Gülüsan sadece kocasından boşanmak istiyor ve Osman bunu kabul etmiyor.

Bu da bizi onur meselesine getiriyor. Çift 2019 yılı civarında Türkiye'de tanışmış. Muhtemelen ikisinin de önceki ilişkilerinden çocukları var. Osman Hannover'de Volkswagen için çalışıyor. Gülüsan onun yanına taşınır.

8 Haziran 2022'de onu 18 bıçak darbesiyle öldürür. Sonra sarhoş olur ve polisi arar. Polis memurları kapıdayken, muhtemelen kendini vurdurmak için onlara yaklaşır. Polis memuru yara almadan kurtulur.

Aralık 2022'de Hannover Bölge Mahkemesi'nde duruşma başlar. Kurbanın cep telefonunda suçun bir ses dosyası bulunur. Polis memuruna yönelik saldırı da cinayete teşebbüs olarak yargılanıyor.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.