Kız arkadaşını öldürüp polisi arayan adam müebbet hapis cezası aldı

Ramona B.
Doğum: 1994
bıçaklanarak öldürüldü: 6 Şubat 2022
İkametgah: Neutraubling (Regensburg yakınlarında)
Köken: Fail: Romanya
Çocuklar: 1 kız çocuğu (suç sırasında 9 yaşında)
Fail: erkek arkadaşı Rolf S. (suçun işlendiği tarihte 36 yaşında)
Bir Rumen, 6 Şubat 2022 sabahı erken saatlerde Regensburg yakınlarındaki Neutraubling'de kız arkadaşını 24 bıçak darbesiyle öldürür. Kadının çok erken yaşta yaşadığı başka bir ilişkiden bir çocuğu vardır. Cinayet sırasında anne ve kızı aynı yataktadır. Fail, daha sonra mahkemede açıklanacağı üzere, kızını travmatize etmeyi amaçlamıştır. Failin kabul etmek istemediği bir boşanma gerçekleşmiştir.

Suçtan sonra polisi aradı. Dairede tutuklandı. Kız çocuğu biyolojik babasına geri verilir.

Kasım ayında Regensburg'daki mahkemede duruşma başlar. Bir tanık, suçtan birkaç gün önce faille internet üzerinden 15 yıl hapis cezası hakkında konuştuğunu bildirir. Kasım ayının sonunda karar çoktan verilmiştir: ömür boyu hapis.

Bunun bir namus cinayeti mi yoksa alkolik ve fevri bir şiddet eylemi mi olduğu tartışılabilir. Çok sayıda bıçak darbesi ve cinayetin sahnelenmesi bir namus saikinin yanı sıra özel bir zalimliğe de işaret ediyor olabilir.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.