Azılı suçlu Minh Nghia Vuong Hollanda'nın Zwijndrecht kentinde eski kız arkadaşının annesini vurarak öldürdü

Michel Wandzia Doğum: 1957
vurularak öldürüldü: 21 Ocak 2023
İkamet yeri: Zwijndrecht
Köken: Fail: Vietnam, kurban: Hollanda
Çocuklar: -
Fail: Minh Nghia Vuong "Lucky" (49 yaşında)
Belki de bu eylem bir namus cinayeti değildir ve belki de bu vaka bu arşive ait değildir. 21 Ocak Cumartesi günü saat 14:10 sularında 66 yaşındaki Michel Wandzia ve 38 yaşındaki kızı Zwijndrecht'teki Walburg alışveriş merkezinin otoparkında yürüyorlardı. Orada kızının eski erkek arkadaşı Minh Nghia Vuong ile tartışmaya başladılar. Bir görgü tanığı kızın kaçtığını gördüğünü ve adamın onu kovaladığını belirtiyor. Daha sonra bir silah çıkarmış ve havaya ateş etmiş. Daha sonra kızı arabasına kadar kendisiyle birlikte yürümesi için zorlamaya çalışmıştır. Daha sonra önce kızı sonra da annesini vurmuştur. Onlar yerde yatarken, yakın mesafeden onlara tekrar ateş etti.

Ateş ettikten sonra BMW marka arabasına koştu ve bisiklet yolundan trafiğe karşı son sürat gitti. Michel Wandzia aldığı yaralar nedeniyle olay yerinde hayatını kaybetti. Kızının hala ulaşılabilir durumda olduğu ve hayati tehlike arz eden yaralarla hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Minh Nghia Vuong'un düzenli olarak ölüm tehditleri savurduğu, ateşli silahlarla tehlikeli olduğu ve uzun bir sabıka kaydı bulunduğu iddia edildi. Aralık 2015'te Zoetermeer'de bir nakit kuryesini soymaktan 2017 yılında yedi yıl hapis cezasına çarptırıldı. Orada iki suç ortağıyla birlikte silah zoruyla 260.000 avro gasp etmişti. Takip ve ölüm tehditleri nedeniyle kadın korkudan ilişkisini tekrar tekrar onarmak zorunda kalmıştır. Polis karakolunda Minh Nghia Vuong aleyhinde şikayette bulundu.

Polis aşağıdaki arama raporunu dağıttı: "Şüpheli 1.70 boyunda, açık tenli, normal yapılı ve kısa siyah saçlı. Vurulduğu sırada üzerinde koyu renk ceket modelinde bir parka, altında da kapüşonlu bir giysi vardı. Vuong aynı zamanda 'Şanslı' lakabıyla da tanınmaktadır." Polis, Vuong'un firarda olması ve ateşli silahların tehlikeli olması nedeniyle kendisine yaklaşılmamasını, görenlerin derhal polisi aramasını tavsiye etmektedir.

Haftalar süren bir aramanın ardından polis, firari Minh Nghia Vuong'u 25 Şubat Cumartesi öğleden sonra saat 12.30 sularında Schiedam'daki Ketelbrug'da yakaladı.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.