Burgdorf'ta kamuya açık yolda bir kadın öldürüldü

caret-down caret-up caret-left caret-right
Esra
Doğum: 1987
bıçaklanarak öldürüldü: 3 Mayıs 2022
İkametgah: Celle / Burgdorf (Hannover yakınlarında)
Köken: Türkiye / Kürtler / Yezidiler
Çocuklar: 2 ikiz oğul (suç sırasında 16 yaşında)
Fail: eşi Hüseyin C. (37 yaşında)
Esra'nın 19 yaşında ikizleri olur. Daha sonra eşi Hüseyin'den boşanır. Her ikisi de Celle semtinde yaşamaktadır.

3 Mayıs 2022'de çöp toplayıcısı, boşandığı karısını Burgdorf'taki bir otoparkta "çok sayıda bıçak darbesiyle" bıçaklayarak öldürür. Kadın olay yerinde ölür. Adam kaçar ama polise teslim olur. Bıçak bir bahçe çitinin arkasında bulunur.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.