Kadın öldürüldü: 41 yaşındaki eski kocaya cinayet suçlaması

Dunja
Doğum: 1982
bıçaklanarak öldürüldü: 19 Mart 2022
İkametgah: Frankfurt/M.
Bulunduğu yer: fail: Sırbistan
Çocuklar: belirsiz
Fail: boşandığı kocası (suçun işlendiği tarihte 41 yaşında)
Ekim 2021'de boşandıktan sonra, bir Sırp karısını takip eder. Mart 2022'de, Preungesheimer Dreieck (Frankfurt/M.) yakınlarında A661'de arabayla onu takip eder. Kadının arabasını emniyet şeridinde durdurur, camı kırar, kapıyı açar ve kadını vücudunun üst kısmından 7 kez bıçaklar. Kadın bir gün sonra hastanede kan kaybından ölür.

Fail olay yerinde tutuklanır; bıçak bulunur. Gerçek isimler, kadının etnik kökeni ya da çocuklarının olup olmadığı bilinmiyor.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.