Mainz-Kastel'deki sığınma evinde bıçaklı saldırıya uğrayan adam öldü

Elif ve Gülsen, Ahmed ve doğmamış bir çocuk
Doğum: 1980 ve 1991 (kadınlar), 1987
bıçaklanarak öldürüldü / cinayete teşebbüs edildi: 28 Ekim 2022
İkamet yeri: Wiesbaden
Köken: belirsiz
Çocuklar: belirsiz
Fail: kocalardan biri
Bu suç 28 Ekim 2022 tarihinde Mainz-Kastel'in Wiesbaden bölgesindeki bir mülteci yurdunda işlenmiştir. Olay sonucunda bir erkek ölmüş ve 2 kadın ağır yaralanmıştır. Suç sırasında iki küçük çocuk da olay yerindeydi ve yara almadan kurtarıldı.

Kadınlardan biri failin karısıdır. Kadın 6 aylık hamiledir ve doğmamış çocuğunu kaybeder. Erkek kurban ise kalbine aldığı bıçak darbesiyle hastanede ölür.

Bu eylemin bir onur nedeni olabilir de olmayabilir de. Gerçek isimler bilinmemektedir.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.