Altı çocuk annesi kadın sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü

Zohra Mohammad G.
Doğum: 1991
bıçaklanarak öldürüldü: 29 Nisan 2022
İkametgah: Berlin
Köken: Afganistan
Çocuk sayısı: 6
Fail: kocası (42 yaşında)
29 Nisan 2022'de Zohra, Berlin-Pankow'da 11 yaş büyük kocası tarafından sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü. İkilinin 6 çocuğu vardı. Anne olay yerinde ölür. Fail bisikletle kaçar ve daha sonra polise teslim olur, daha doğrusu ailenin yaşadığı mülteci yurdunun 2 bekçisi tarafından polise teslim edilir.

Daha sonra Zohra'nın aile içi şiddet nedeniyle kocasından ayrıldığı ortaya çıkar. Birkaç suçlamada bulunuldu, taşınmak zorunda kaldı. Çift İran'dan Almanya'ya Türkiye ve Yunanistan üzerinden gelmişti. Kadın Almanca öğrenmiş, erkek öğrenmemiş. Suçun ardından "solcu" gruplar "yetkililere ve polise" karşı gösteri yaptı.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.