Neu-Hohenschönhausen'deki mülteci yurdunda bir adam bir kadını bıçaklayarak öldürdü

Mara
Doğum: 1978
bıçaklanarak öldürüldü: 2022
İkametgah: Berlin
Köken: Kurban: Ukrayna; Fail: Gürcistan
Çocuklar: 2 (suç işlendiği sırada 5 ve 16 yaşlarında)
Fail: kocası (50 yaşında)
Haziran 2022'de Jane, kocası ve 2 kızıyla (2005, 2016 doğumlu) Berlin'e gelir. 1 Ekim'de kocası onu Neu-Hohenschönhausen'deki bir mülteci barınağında bıçaklayarak öldürür. Kadın olay yerinde ölür.

Büyük kız annenin daha önceki bir ilişkisinden. Her iki kız da cinayeti görmüştür, bu da muhtemelen bir namus cinayetine işaret etmektedir. Gençlik dairesine yerleştirilirler.

Başlangıçta çiftin Ukraynalı olduğu söylenmiştir. Ancak o dönemde Rus saldırısı nedeniyle erkek Ukraynalıların ülkeyi terk etmelerine izin verilmiyordu. Daha sonra erkeğin Gürcü olduğu söylendi. Çiftin gerçek isimleri bilinmiyor.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.