Lichtenberg'de cinayet: Adam kadını baltayla döverek öldürdü, polis faili vurdu

caret-down caret-up caret-left caret-right
Ana
Doğum: 1995
Cinayet: 3 Eylül 2022
İkametgah: Berlin
Köken: Kurban: Ukrayna; Fail: Kosova
Çocuklar: belirsiz
Fail: Kosovalı bir Arnavut (suç işlendiği sırada 23 yaşında)
Berlin-Lichtenberg'deki komşular 3 Eylül 2022 sabahı polisi arar. Kosovalı bir Arnavut, çok kültürlü bir mahalledeki on katlı bir binada baltayla saldırıya geçer. Polis memurları bir daireye girer ve Kosovalı bir Arnavut'un Ukraynalı kız arkadaşını baltayla öldürdüğünü görür. Polis adamı vurarak öldürür.

Hem kurban hem de fail bu dairede kayıtlı değildir. Ölü insanlar soruşturulmadığı için, bu suçun nedeni belirsiz kalacaktır. Bir onur nedeni olabilir, ancak psikoz veya uyuşturucu ya da soygunla da ilgili olabilir. Olaya karışanların gerçek isimleri bilinmiyor.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.