Berlin'de Kaan (18) bıçaklanarak öldürüldü! Eski kız arkadaşı yüzünden tartışma

Kaan Ö.
Doğum: 2003
bıçaklanarak öldürüldü: 15/16 Ocak 2022
İkametgah: Berlin
Köken: Türkiye
Çocuklar: muhtemelen yok
Fail: suçun işlendiği tarihte 20 yaşında bir genç
Kaan liseyi Berlin-Lichterfelde'de bitirmiştir. Kaan, 16 Ocak 2022 gecesi bir parkta 20 yaşında bir genç tarafından bıçaklanarak öldürülür. Hastanede hayatını kaybeder.

O gece birkaç erkek bir kızla ilgili bir anlaşmazlığı çözmek için parkta toplanmıştı. Bıçaklayan kişi ertesi gün S-Bahn istasyonunda tutuklanır. Daha sonra arkadaşları ölüm mahalline bir Kuran bırakır. Kaan'ın cenazesi Ankara'ya götürülür.

Fail olduğu iddia edilen kişi, Berlin savcısının isteğine rağmen Şubat ayında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılır.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.