Polis Fürth'te bir kadını (36) evinde ölü buldu - kocası tutuklandı

caret-down caret-up caret-left caret-right
Mihaela B.
Doğum: 1986
bıçaklanarak öldürüldü: 4 Eylül 2022
İkamet: Fürth (Bavyera)
Köken: Romanya, Sinti/Roma
Çocuklar: 2 (suç sırasında 4 ve 7 yaşlarında)
Fail: Catalin Romolus B. (suç tarihinde 33 yaşında)
Aile içinde sık sık bağırış çağırış olduğu için komşular 4 Eylül 2022'de polisi aramamışlardır. Daha sonra, Mihaela bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulunur. Fail kadının kocasıdır; kocası polisi arar ve tutuklanır. Çocuklar muhtemelen suça tanık olmuşlardır.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.