Aurich'te öldürülen kadın: erkek arkadaşı tutuklandı

Roda
Doğum: 2002
öldürüldü: 19 Eylül 2022
İkametgah: Aurich (Doğu Frizya)
Köken: Kürtler
Çocuklar: belirsiz
Fail: erkek arkadaşı (suçun işlendiği tarihte 27 yaşında)
Doğu Friesland'daki Aurich-Popens'te 19 Eylül 2022 sabahı ölü bir Kürt kadın bulunur. Kadının Türkiye'den mi, Suriye'den mi yoksa Irak'tan mı geldiği belli değildir. Erkek arkadaşı olay yerinde tutuklanır. Kaçma riski olduğu söylenir. Bu, "yurtdışına kaçma tehlikesi, zulümden kaçmak için saklanmak" olarak okunabilir. Olaydan önce de bir tehdit olduğu söyleniyor. Mahalle sorunlu bir bölge olarak tanımlanıyor.

Aile üyeleri polisin çalışmasını engelliyor, bu da Kürt bir aşiretin olaya karıştığının göstergesi olarak okunabilir. İsimler henüz bilinmiyor.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.