Garmisch-Partenkirchen'de kanlı cinayet

caret-down caret-up caret-left caret-right
Alina
Doğum: 2001
bıçaklanarak öldürüldü: 27 Ekim 2022
İkametgah: Garmisch-Partenkirchen (Bavyera)
Köken: Kurban: Ukrayna; Fail: Ürdün
Çocuklar: belirsiz
Fail: Shadi B. (suç tarihinde 28 yaşında)
Shadi sabah 7'de genç Ukraynalı kadın Alina'nın yanına gider ve onu evinin önünde bıçaklar. Alina hayati tehlike arz eden yaralar alır ve hastanede hayatını kaybeder.

Fail ve mağdur aynı mülteci yurdunda yaşamaktadır. Alina bir otelde oda hizmetçisi olarak çalışmaktadır.

Fail bisikletle kaçar; halka açık bir insan avı başlatılır. Shadi daha sonra bir dağ restoranında sosisli sandviç yer. Ev sahibi onu tanır ve polisi arar. Şadi o gece tutuklanır.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.