Barnala, Punjab, Hindistan'da Namus Cinayeti Şüphesiyle İki Kişi Öldürüldü

caret-down caret-up caret-left caret-right
Manpreet Kaur, Gurdeep Singh
Yaşlar: 25,30
boğulmuş/bıçaklanmış: 23 Mayıs 2023
İkametgah: Thikriwala, Barnala, Punjab, Hindistan
Çocuklar: -
Failler: Bhola Singh, Sukhbir Singh
Hindistan'ın Pencap eyaletinin Barnala bölgesinde yer alan Thikriwala köyünde Salı günü bir erkek ve bir kadın öldürüldü. Polis bunun bir namus cinayeti vakası olduğundan şüpheleniyor. Köyde ikamet eden Gurdeep Singh (30), Manpreet Kaur (25) ile ilişki içindeydi ve ikili birbirlerini uzun süredir tanıyordu.

Gurdeep gece geç saatlerde Manpreet'i ziyaret etmeyi planlamıştı. Ancak Manpreet'in babası ve erkek kardeşi gece 1:30 sularında onun varlığını fark edince Gurdeep'e saldırmış ve onu keskin bir cisimle öldürmüşlerdir. Daha sonra Manpreet'i boğmaya başladılar.

Polise göre Gurdeep'in cesedi evin dışında bir kanalizasyon çıkışının yanında, Manpreet'in cesedi ise evin içinde bir yatağın üzerinde bulundu.
Gurdeep'in kardeşi, cinayetle suçlanan Bhola Singh ve Sukhbir Singh hakkında suç duyurusunda bulundu. Ancak şüpheliler henüz tutuklanmadı.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.