Hindistan, Kerala'da namus cinayeti: Baba, gayrimüslim çocukla ilişkisi yüzünden küçük kızını öldürdü

caret-down caret-up caret-left caret-right
Genç kız
Yaş: 14
Zehirlenmiş: 29 Ekim 2023
İkametgah: Karumalloor, Kerala
Menşei: Hindistan
Çocuklar: kendisi de bir çocuktu
Fail: Peder Abees Muhammed (43)
29 Ekim günü, Karumalloor'lu 43 yaşındaki mühendis Abees Muhammed, 14 yaşındaki Müslüman kızına saldırdı ve onu ot ilacı yemeye zorladı. Bu iğrenç eylem, kızın okulunda gayrimüslim bir çocukla yaşadığı ilişkiye tepki olarak gerçekleştirilmişti. Genç kız saldırıdan kurtulamadı; 7 Kasım Salı günü Kochi'deki özel bir hastanede hayatını kaybetti.

Soruşturmalar, Abees Muhammed'in kızının erkek arkadaşıyla görüştüğünü fark edince demir bir çubukla kızına saldırdığını ortaya çıkardı. Uyarılara rağmen kız ilişkiye devam etmiştir.

Kurbanın annesinin saldırı sırasında müdahale etme çabaları sonuçsuz kalmıştır. Kız önemli miktarda bitki ilacı yutmuş ve ciddi iç hasara uğrayarak hayatını kaybetmiştir.

Ölümcül eylemden önce kurban ile babası arasında hararetli bir tartışma yaşanmıştır. Abees Muhammed ona bir ültimatom vererek ot ilacını yutması gerektiğini ve bunu yapmazsa ciddi sonuçları olacağı tehdidinde bulunmuştur. Daha önce, erkek arkadaşıyla iletişim kurarken yakaladığında telefonunu imha etmiş, ancak başka bir telefon kullanarak erkek arkadaşıyla iletişim kurmaya devam etmiştir.

Cinayetin ardından Abees Muhammed tutuklandı. Başlangıçta Abees, kızının kendi inisiyatifiyle intihar ettiğini iddia etti. Ancak kurban ve annesinin ifadeleri bununla çelişti ve Abees'in onaylanmayan ilişki nedeniyle kızını yaşamına son vermek için herbisit yutmaya zorladığını iddia etti.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.