Hindistan'da namus cinayeti: Jackie (Patwari), aşk evliliğine öfkelendikleri için karısının kardeşleri tarafından vurularak başı kesildi

Jackie (Patwari)
Doğum: -
Vurularak öldürüldü: 18 Nisan 2022
İkametgah: Mohalla Khatikaan, Meerut
Menşei: Hindistan
Çocuklar: -
Failler: Anshu ve Sagar Khatik
Aralık 2021'de, Mohalla Khatikaan'dan Jackie (diğer adıyla Patwari) karşı komşusu olan kızla ailesinin izni olmadan aşk evliliği yaptı. Jackie'nin ailesinin evinin bir bölümünde birlikte yaşamaya başladılar. Jackie'nin akrabaları sık sık yeni evlileri eleştirdi ve bu da kızın ailesi arasında öfkeye yol açtı.

18 Nisan'da çatışma tırmandı. Kızın erkek kardeşleri Anshu ve Sagar Khatik zorla eve girip Jackie'yi vurarak öldürdü, ardından da başını kesti. Çığlıklar üzerine telaşa kapılan ve kocasını kurtarmak isteyen kız kardeşleri de bıçakla yaralandı. Saldırıdan kurtuldu ve hastaneye kaldırıldı.

Polis her iki kardeşi de tutukladı ve taraflar arasındaki gerginlik nedeniyle bölgede uzun süre aktif kaldı.

Bilgi almak için sabırsızlanıyoruz

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.