Hindistan'da namus cinayeti: Tamil Nadu'da bir adam oğlunun alt kasttan bir kadınla evlenmesi üzerine oğlunu ve annesini öldürdü

Subhash ve Kannammal
doğum: 1998, 1958
bıçaklanarak öldürüldü: 14 Nisan 2023
İkamet: Krishnagar, Tamil Nadu
Menşei: Hindistan
Çocuklar: -
Fail: Dhandapani
Tamil Nadu'da yaşanan şok edici bir olayda bir adam, oğlu alt kasttan bir kadınla evli olduğu ve annesi de torununa destek olduğu için oğlunu ve annesini öldürdü.

Suçlunun Dhandapani olduğu tespit edildi. Polise göre Tiruppur'da bir konfeksiyon fabrikasında çalışan oğlu Subhash'ın (25) en alt kasttan Anusha ile ilişkisi vardı. Subhash, babasının onaylamamasına rağmen 27 Mart'ta Anusha ile evlendi.

Daha sonra Subhash iş değiştirdi ve Thirupattur'da özel bir finans şirketine katıldı. Polis, Dhandapani'nin oğlunun Dalit bir kadınla kendi isteği dışında evlenmesine kızdığını ve torununun evliliğini destekleyen annesinden Tamil Yeni Yılı için onları eve davet etmesini istediğini ve ilişkiyi onarmak istediğini söylediğini belirtti.

Subhash ve Anusha evliliklerinden bu yana ilk kez memleketlerine gitmiş ve Subhash'ın büyükannesinin evinde kalmışlardır. Gece yarısı, onlar uyurken Dhandapani evi basmış ve onlara keskin nesnelerle saldırmıştır. Subhash ve büyükannesi Kannammal olay yerinde ölür. Anusha ise bir hastanenin yoğun bakım ünitesine kaldırılır ve hayatta kalır.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.