Hindistan'ın Hardoi kentinde baba 15 yaşındaki kızını öldürdü ve aile üyelerini suçladı

Genç kız
Yaş: 15
Ölüm tarihi: 30 Haziran 2023
İkamet: Hardoi, Uttar Pradesh
Menşei: Hindistan
Çocuklar: yok
Fail: Baba Anangpal
30 Haziran 2023 tarihinde, Uttar Pradesh'in Hardoi bölgesinde bulunan Bisaoli köyünde Anangpal isimli bir baba 15 yaşındaki kızını öldürdü. Olay bir aile ziyareti sırasında meydana geldi. Anangpal kızına keskin bir cisimle saldırdıktan sonra cesedini bir tarlaya bıraktı. Ayrıca, köyden bir köpek yavrusunu yaralamış ve erkek kardeşi ile yengesinin evini kana bulamıştır.

Cinayetten sonra Anangpal kardeşini, yengesini ve bir köylüyü suçladı ve onlara karşı suç duyurusunda bulundu. Sorgulamalar sırasında birçok çelişkili ifade verdi ve yalanlara karıştı. Pachdevra polis karakolundan memurların yoğun sorgusunun ardından Anangpal sonunda cinayeti işlediğini itiraf etti. Kardeşinin karısıyla evlilik dışı bir ilişki yaşadığını, karısının kendisini terk ettiğini ve kızını köyden bir gençle konuşurken gördüğünü söyledi.

Anangpal tutuklandı ve yaptıklarının hesabını vermek üzere mahkemeye çıkarılacak.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.