Hollanda'nın Mierlo kentinde kadın cinayeti: Suriyeli kadın bıçaklanarak öldürüldü

caret-down caret-up caret-left caret-right
İsimsiz kadın
Yaş: 37
Bıçaklanarak öldürüldü: 16 Mart 2024
İkamet: Mierlo, Hollanda
Köken: Suriye
Çocuklar: 5
Fail: Arkadaş
16 Mart Cumartesi öğleden sonra saat 17:50 sularında 37 yaşındaki bir kadın Mierlo'daki evinden kanlar içinde kaçtı. Yaşları 6 ile 20 arasında değişen beş çocuğunun gözü önünde 49 yaşındaki eşi tarafından boğazı ve bilekleri kesilmişti. Polis olay yerine ulaştığında kadın ölmüştü. Dört çocuk, muhtemelen olaya müdahale etmeye çalıştıkları için hafif yaralanmıştır. Beş çocuk hastaneye kaldırıldı. Bir insan avının ardından kadının 49 yaşındaki erkek arkadaşı tutuklandı.

Komşular ailenin Suriyeli olduğunu bildirdi. Adamın bir yıldır Mierlo'daki kiralık evde kaldığı ve kadının da geçen sonbaharda, bazıları adamın önceki ilişkisinden olan beş çocuğuyla birlikte adamın yanına geldiği bildirildi.

Olayla ilgili daha fazla bilgi, hatta olaya karışanların isimleri bile bilinmiyor. Ek bilgi için sabırsızlanıyoruz!

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.