Karaçi'de bir adam 'namus' yüzünden kız kardeşini öldürdü

caret-down caret-up caret-left caret-right
Genç kadın
Doğmuş: -
vurularak öldürüldü: 14 Mayıs 2023
İkamet: Karaçi
Menşei: Pakistan
Çocuklar: -
Fail: erkek kardeşi
14 Mayıs Pazar sabahı Pakistan'ın Karaçi kentinde genç bir kadının namus cinayetine kurban gittiği şok edici bir olay meydana geldi. Kadın, erkek kardeşi tarafından başından ve bacağından vuruldu. Kadın olay yerinde hayatını kaybetti.

Polis soruşturması sırasında, fail başlangıçta ruhsatlı silahını temizlerken vurulma olayının kazara olduğu izlenimini vermeye çalıştı. Ancak, dedektifler onu kanıtlarla yüzleştirdiğinde, sonunda cinayeti itiraf etti. Kız kardeşini, başka biriyle yaşadığı iddia edilen "yasadışı ilişkiler" nedeniyle vurduğunu iddia etti.

Dikkat çekici bir şekilde, aile üyelerinden hiçbiri suç duyurusunda bulunmak istemedi. Bu nedenle devlet, fail hakkında cinayet suçundan dava açmaya karar verdi.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.