Uttar Pradesh'te aile genç çifti öldürüp cesetlerini mango ağacına astı

Genç çift
yaş: 17, 19
Öldürülme Tarihi: Mayıs 2023
İkamet: Kayampur Nivarwara, Uttar Pradesh, Hindistan
Kast: Thakur, Dalit
Çocuklar: yok
Failler: ailesi
Uttar Pradesh'in bir köyünde genç bir çiftin kızın akrabaları tarafından vahşice öldürüldüğü trajik bir olay meydana geldi. Cesetleri bir mango ağacına asıldı. Genç adamın babası tarafından yapılan bir ihbar üzerine başlatılan polis soruşturmasında, aralarında kızın babasının da bulunduğu yedi kişi adam kaçırma, cinayet ve Dalitlere yönelik zulmü önleme yasasını ihlal etmekle suçlandı.

Soruşturma, oğlanın kız yetişkinliğe ulaştığında onunla evlenmeyi planladığını ortaya çıkardı. Kızın aile üyeleri kast farkı nedeniyle bu ilişkiye karşı çıktı. Olayı kendi ellerine aldılar ve önce oğlanı öldürdüler, ardından kızı kaçırdılar ve olayın bir intihar vakası olduğu izlenimini vermek için her ikisini de ağaca astılar.

Genç çift daha önce ilişkilerine karşı çıkanlardan kaçmaya çalışmış ancak başarısız olmuş ve bir hafta içinde bulunmuşlardır. Oğlan tutuklanarak hapse gönderilirken, kız ailesine iade edildi.

Olay halen soruşturma altında ve polis tüm şüphelileri tutuklama sürecinde. Bazı yerel tanıklar cinayetin kast farklılıklarıyla bağlantılı olduğunu iddia etse de, ölen çocuğun ailesi tarafından sunulan polis raporunda bundan bahsedilmiyor.

Namus cinayeti nedir?

Namus cinayeti, namus adına cinayettir. Bir erkek kardeş, aile namusunu kurtarmak için kız kardeşini öldürürse, bu bir namus cinayetidir. Aktivistlere göre namus cinayetlerinin en yaygın nedenleri mağdur olarak:

  • göreceli bir evlilikte işbirliği yapmayı reddediyor.
  • ilişkiyi bitirmek istiyor.
  • tecavüz veya cinsel saldırı kurbanı oldu.
  • evlilik dışı cinsel ilişkiye girmekle suçlandı.

İnsan hakları aktivistleri, her yıl 100.000 namus cinayetinin işlendiğine inanıyor, bunların çoğu yetkililere bildirilmiyor ve hatta bazıları, örneğin faillerin yerel polisler, yetkililer veya politikacılarla iyi arkadaş olması nedeniyle yetkililerin kendileri tarafından kasıtlı olarak örtbas ediliyor. . Pakistan, Hindistan, Afganistan, Irak, Suriye, İran, Sırbistan ve Türkiye'de kız çocuklarına ve kadınlara yönelik şiddet ciddi bir sorun olmaya devam ediyor.

Bir yazım hatası mı buldunuz veya web sitemizin tasarımını mı beğenmediniz veya kadinizkadin.com hakkında başka yorumlarınız mı var? Lütfen bize bildirin!

Posted in Araştırma, Namus cinayeti.